Tým NIO 333 odhaluje nový design

Čínský tým popsal design jako „evoluci“ proužkového designu minulé sezóny, který se vyznačoval kombinací tmavě modré, tónově modrozelené a černých karbonových vláken.

Největší změnou je přidání červených akcentů na různé části vozu, včetně podběhů předních kol a zadního blatníku, přičemž tým používá stejný odstín červené, jaký se používá na čínské státní vlajce.

NIO 333 uvedl, že upravené barevné schéma mu pomůže odlišit jeho vozy od ostatních týmů, což je pravděpodobný odkaz na podobnou barvu Jaguaru na jeho I-Type 5.

„Od konce minulé sezóny jsem přemýšlel o vzhledu našeho týmu pro sezónu 8,” řekl generální ředitel Vincent Wang.

„Livery vozu z minulé sezóny byly velmi dobře přijaty, což je rozhodně hezká věc, ale zároveň to pro nás znamenalo výzvu, abychom pro rok 2022 přišli s ještě lepším designem!

Zkoušeli jsme spoustu různých variací a nakonec jsme chtěli něco známého pro fanoušky, ale odlišného. Po opakovaném zvažování mezi členy našeho čínského a britského týmu a designérským týmem jsme se rozhodli pro koncept vyvinutý z loňské oceňované verze.

I když základní barvy NIO blue a 333 Racing blue nebyly drasticky změněny, aktualizovali jsme linie na boku vozu, aby byly více „elektrické”.

Na první pohled působí trochu kyberpunkově a nervózně a zároveň přinášejí evoluci vozu minulé sezóny. V novém barevném schématu jsme také přidali čínskou „červenou“, která vyniká, ale není rušivá, a také díky ní naše vozy vyniknou od ostatních v závodě.

Vozy NIO 333 001 ponesou v roce 2022 #3 a #33 a vrátí se k týmovým preferovaným vozům po závodech #8 a #88 v minulé sezóně.