Mahindra bude letos kompletně červená

Mahindra ukázala nový design svého monopostu pro nadcházející sezonu formule E.

Indická sestava ukázala zbrusu nový vzhled, přičemž korporátní červená Mahindra se stala primární barvou na voze, na rozdíl od předchozího dvoubarevného schématu. Modré akcenty jsou také jasně viditelné na předním křídle a na obou stranách kokpitu, nesoucí sponzorská loga od výrobce pohonných jednotek ZF.

Mahindra vstupuje do sezóny 8 s upravenou sestavou jezdců, přičemž vítěz závodu FE Oliver Rowland přešel z Nissanu k  Alexandru Simsovi.

Alex Lynn, který zaznamenal své první FE vítězství s Mahindrou v Londýně, se s týmem rozloučil a v roce 2022 se přesune do IMSA WeatherTech SportsCar Championship s Chipem Ganassim a jeho druhým Cadillacem DPi-V.R.

Mahindra také oznámila, že Nick Heidfeld odstoupí ze své pozice oficiálního rezervního a rezervního jezdce, ale nadále zůstane zapojen do týmu jako zvláštní poradce.

Bývalý pilot IndyCar a Formule 2 Jordan King však zůstane vývojovým jezdcem Mahindry již druhou sezónu, přičemž jeho role zahrnuje především práci na simulátoru v týmovém závodě v Banbury.

„Na začátku nové sezóny jsme nadšeni, že můžeme odhalit náš nový závodní vůz,” řekl šéf týmu Dilbagh Gill.

„Vstupujeme do našeho osmého ročníku soutěže a pracujeme ruku v ruce na maximalizaci našeho balíčku s fantastickými partnery, které máme; včetně ZF a Shell, jejichž technologie tvoří klíčové části našeho M7Electro.”

M7Electro nese stejný hardware hnacího ústrojí jako ten, který byl použit v sezóně 2021 v rámci nového dvouletého homologačního cyklu Formule E. Nicméně, indický výrobce byl schopen dosáhnout velkých zisků na straně softwaru.

“Nekonzistentní” kampaň však zabránila Mahindře, aby skončila výše než devátá v šampionátu týmů, i když jen pět bodů za továrním týmem Porsche a dalších devět za zákazníkem Mercedesu Venturi.