Vandoorna “bolí”, že nedostal v Bahrajnu šanci. Rozhodnutí Mercedesu však plně respektuje

Stoffel Vandoorne byl horkým kandidátem na náhradu Lewise Hamiltona, který byl pozitivně testovaný na Covid-19. Proto okamžitě po skončení předsezonních testů ve Valencii letěl do Bahrajnu. Avšak tam na něj čekala pouze studená sprcha…

Mercedes má své dva oficiální rezervní jezdce, kterými jsou Esteban Guttiérez a právě Stoffel Vandoorne. Avšak Guttiérez byl ze seznamu potenciálních náhradníků vyškrtnut, neboť již tři roky nezávodil, tudíž mu jeho superlicence vypršela. Zato velkou šanci na návrat do kokpitu formule 1 měl Belgičan. Měl však proti sobě velkého soka v podobě pilota Williamsu a juniora německé stáje George Russella.

Jakmile skončily předsezonní testy ve Valencii letěl Vandoorne přímo do Bahrajnu. Ale cesta to byla nejspíše naprosto zbytečná. Protože po příletu se beztak dozvěděl, že se tým nakonec rozhodl do W11 posadit Russella.

“Nejprve bych chtěl Lewisovi popřát brzké uzdravení a doufám, že zase co nejdříve naskočí do auta! Opravdu nikdo jej nemůže nahradit! Pochopitelně, že jsem zklamaný, že nemám tento víkend příležitost závodit pro Mercedes,” okomentoval zklesle Vanoorne, který by neplnil roli náhradníka poprvé. Do služby jej v roce 2016 povolal McLaren, kde zaskakoval za zraněného Fernanda Alonsa. Shodou okolností se rovněž jednalo o GP Bahrajnu, avšak na klasické specifikaci trati. Tento víkend se poprvé pojede na vnějším “oválovém” okruhu pod hlavičkou GP Sachíru.

Že si jej Mercedes nakonec nevybral, ho mrzí zejména kvůli tomu, že s nimi absolvoval coby “divák” všechny dosavadní závody královny motorsportu. Na instagramu napsal: “Poté, co jsem tento rok strávil cestováním na všechny závody formule 1 a tomuto programu věnoval spoustu času, tréninku a nasazení… to bolí! Na druhou stranu plně respektuji rozhodnutí posadit do auta George Russella. Je to nevěřitelný jezdec a tuto příležitost si zcela zasloužil. Tyto okamžiky mě vždycky ještě více povzbudí a můžu vás ujistit, že do toho budu nadále dávat 100 procent!”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Stoffel Vandoorne (@svandoorne)