Ford Mustang Mach-E se dostane k prvním zákazníkům

Zákazníci, kteří si předobjednali elektrický Mustang, by měli mít možnost si převzít první vozy už 7. prosince. Taková byla alespoň informace přímo lidem do jejich e-mailů.

Mustang Mach-E je jedním z nejočekávanějších nových elektromobilů a má jednu z nejlepších šancí na převzetí vedení v elektromobilech na úkor modelu Y společnosti Tesla.

Dojezd bude až 600 km, rychlonabíjení stejnosměrným proudem s regulací nabíjecího výkonu až do 150 kW (115 kW pro model se standardním dojezdem), telefon jako klíč a intuitivní technologie, to všechno se má v modelu skrývat. Ve vysoce výkonné nabíjecí stanici bude možné vůz dobít na dojezd 119 km za pouhých 10 minut.

Oba vozy jsou klasifikovány jako crossover SUV, neboli kompaktní SUV. Ford již dříve uvedl, že model 2021 Mustang Mach-E má být k dispozici koncem tohoto roku, ačkoli celková dostupnost se očekává až v roce 2021.

Ford nedávno snížil ceny u některých verzí modelu Mustang Mach-E 2021 v rozmezí od 1 000 $ za nejlevnější variantu, Mach-E Select a 3 000 $ za Mach-E Premium. Zdá se, že by se tak opravdu mohlo jednat o vysokého konkurenta.

Objevit by se mělo i autonomní řízení, podobně jako u Tesly. Ford přijde s Co-Pilot360 2.0, který má určité autonomní schopnosti, ale účinnější možnost samočinného řízení s názvem Active Drive Assist se objeví později v roce 2021.