Ve 2. kvalifikaci víkendového double headeru první řada pro Techeetah s Vergnem v čele

Kvalifikace pro druhý závod na tradiční specifikaci okruhu na Tempelhofu byla opět vyrovnaná a znovu se také ukázalo, jak je formule E nepředvídatelná. Porsche, které včera bojovalo o pódium, bude startovat z 18., resp. 22. místa.

V první části vyjeli do svých ostrých kol António-Félix da Costa, Maximilian Günther, Lucas di Grassi, Mitch Evans, Stoffel Vandoorne a André Lotterer pár vteřin před vypršením limitu. Nejrychlejší čas v hodnotě 1:16.708 zaznamenal da Costa, následovaný Evansem, jemuž na Portugalce chyběla desetina sekundy.

Avšak piloti druhé kvalifikační skupiny da Costu odsunuli na šesté místo. Jean-Éric Vergne zajel kolo v hodnotě 1:16.484 a posunul se tak do čela, avšak Rowlandovo kolo mělo naprosto identický čas.

Ve třetí skupině se pak o překvapení postaral Felipe Massa, jenž vykouzlil kolo, díky kterému se zařadil na čtvrté místo.

Z poslední party solidní kola zajeli Alex Lynn a René Rast, kteří se jen těsně nedostali do finálního rozstřelu.

Do Super Pole postoupili Vergne, Rowland, de Vries, Massa, Buemi a da Costa. Pole position nakonec pro druhý závod víkendového double headeru vybojoval Vergne. V první řadě jej doplní jeho týmový kolega da Costa. Ze druhé řady odstartuje duo Nissanu.