Volkswagen ID.X Performance se ukázal veřejnosti

Nadcházející elektrifikační nápor Volkswagenu zahrnuje řadu výkonných EV. Právě jsme viděli ID. Koncept GTI v Mnichově a známe ID. Modely Buzz a ID.3 dostanou vylepšení výkonu díky novému odznaku VW GTX.

Ale nyní VW zrychluje se speciálním koncepčním vozem příhodně nazvaným ID.X Performance. Na základě sedanu ID.7 sdílí ID.X Performance se svým pěším protějškem kromě základního tvaru vizuálně jen velmi málo společného.

Přední část se vyznačuje divokou úpravou s velkou černou mřížkou na spodní části nárazníku a odpovídajícími větracími otvory v každém rohu. Nechybí ani difuzor z uhlíkových vláken a červené lemování ve stylu GTI, které obaluje celé vozidlo. Masivní černý plast pokrývá podběhy kol, ve kterých je uložena sada 20palcových sportovních slitin se speciální závodní gumou.

Zadní část nese masivní zadní spoiler na víku zavazadlového prostoru s velkorysým difuzorem z uhlíkových vláken na základně nárazníku a stejným červeným lemováním z přídě a po stranách vozu, které se táhne také dozadu. Celé auto sedí o 60 milimetrů níže než tradiční ID.7.

Pokud jde o výkon, koncept ID.X využívá všudypřítomnou architekturu MEB, která je základem téměř všech moderních VW EV, se dvěma elektromotory, které mu dávají celkový výkon 550 koní (411 kilowattů). A stejně jako ID.7 má koncept ID.X Performance stejnosměrné rychlé nabíjení 200 kilowattů.

Samozřejmě neexistuje žádné potvrzení, že se tento koncept někdy dostane do výroby, ale VW již uvedl žhavější ID.7 GTX s agresivními akcenty, vylepšenou aerodynamikou a doufejme, že více výkonu.