Volkswagen snižuje ceny elektromobilů v Evropě v naději, že prodá více aut

Volkswagen snižuje ceny a zavádí dostupnější úrovně výbavy svých elektromobilů v Evropě, aby lépe konkuroval Tesle a dalším výrobcům elektromobilů na starém kontinentu. A to i přesto, že generální ředitel Volkswagen Group Oliver Blume loni prohlásil, že automobilka se do cenové války s Teslou nedostane.

Německá automobilka doufá, že po zavedení levnějších verzí svých elektromobilů ID.3, ID.4 a ID.5, které jsou způsobilé pro místní pobídky, získá více prodejů v několika evropských zemích.

V říjnu loňského roku vedení koncernu VW uvedlo, že objednávky na elektromobily se výrazně zpomalily, ale i tak se bude držet své cenové strategie, přestože ostatní automobilky jdou opačným směrem.

V roce 2023 generální ředitel VW Group Oliver Blume řekl, že Volkswagen se nedostane do cenové války s Teslou poté, co americký výrobce EV na konci roku 2022 uplatnil výrazné slevy na Model 3 a Model Y.

„Máme jasnou cenovou strategii a jsme zaměřené na spolehlivost,“ řekl Blume pro Frankfurt Allgemeine Sonnetagszeitung. „Věříme v sílu našich produktů a značek,“ dodal.

Věci však pro německého automobilového giganta v loňském roce nešly úplně podle plánu, přičemž generální ředitel značky VW Thomas Schaefer koncem loňského roku uvedl, že společnost již není konkurenceschopná a že je třeba věci změnit. Automobilka několikrát pozastavila výrobu svých elektromobilů a přerušila směny ve své továrně na elektromobily v německém Zwickau.

Pokud jde o elektromobily, Volkswagen v Evropě výrazně zaostává za Teslou. V prvních devíti měsících roku 2023 byl nejprodávanějším vozem Tesla Model Y s něco málo přes 180 000 prodanými kusy na starém kontinentu, zatímco Volkswagen ID.3 zaznamenal ve stejném období podle čísel DataForce pouhých 60 000 prodejů.