Zrušený projekt Dyson měl představit elektromobil s dojezdem až 1000 km

James Dyson ze společnosti Dyson Vacuum Company odhalil v roce 2017 projekt elektromobilu, který ale byl zrušený, jelikož údajně komerčně neměl význam.

Dyson měl v plánu prodávat svůj elektromobil koncem letošního nebo na začátku příštího roku, ale bohužel už projekt nebylo možné financovat. Během nedávného rozhovoru odhalil sám zakladatel, že prototyp sedmimístného SUV už byl ve fázi funkčního konceptu, který měl mít dojezd až neuvěřitelných tisíc kilometrů. Běžně mají v dnešní době elektromobily dojezd zhruba čtvrtinu až polovinu. Výrobce toho měl dosáhnout díky větším bateriím, lehkou konstrukcí z hliníku a aerodynamikou.

Samozřejmě si vysoký dojezd vybral svojí daň, jelikož měl vůz stát přibližně 4,5 milionů korun. Za SUV je to trochu hodně, tudíž i proto se projekt zrušil. Výrobce měl v plánu až tři různé modely, ale bohužel situace nepřála. Vývoj vozu stál přibližně nepředstavitelných 500 milionů dolarů, ale plánovalo se “utratit” ještě více. Během prezentace se hovořilo až o dvou miliardách.

Třeba se ještě stane zázrak a právě tento mediální boom některého investora zaujme.