Abt očekává “nejtěžší sezonu formule E všech dob”

Startovní listina bude v nadcházející sezoně obsahovat čtyři přední německé značky, které slavily v ostatních závodních sériích nemalé úspěchy – a to Audi, BMW, Mercedes a Porsche.Také díky zvyšujícímu se počtu nových týmů úroveň šampionátu stoupá.

Pilot Audi Daniel Abt varuje před nováčky, kteří se nesmí podceňovat: “Bude to tvrdý boj. Nevím, kdy se to naposledy stalo, že by v jedné sérii proti sobě závodily BMW, Mercedes, Porsche a Audi s desítkami dalších významných konstruktérů.Všichni jsou si vědomi toho, že to bude tvrdé. Neboť tu není nikdo kvůli tomu, aby byl druhý.”

“Porsche a Mercedes určitě nespí. Připravovali se velmi intenzivně a všechno vsadili na nadcházející sezonu,” zdůrazňuje Abt ve videu na svém kanále na YouTube. “Jediné, na co se nemohli připravit, je způsob, jak přistupujete k závodnímu víkendu coby tým.”

Audi odhalilo nové zbarvení FE06

Audi už získalo v šampionátu elektrických monopostů nespočet zkušeností, zatímco Porsche dělá krok do neznáma. Ovšem jak upozorňuje německý závodník, formule E dokáže být pořádně nevyzpytatelná. “Ve formuli E se toho může tolik pokazit. Doufám, že zkušenosti, které jakožto tým máme, budou naší výhodnou. Máme mnoho lidí, kteří už jsou s námi dlouho. A také my, jezdci, se známe velmi dobře. Zejména na začátku sezony by nám mohly tyto faktory hrát do karet. Jedno je ale jisté: Bude to ta nejtěžší sezona formule E vůbec.”