ABT Sportsline se vrací do formule E!

Dobrá zpráva pro mnoho fanoušků motoristického sportu: ABT Sportsline oficiálně požádal o návrat do mistrovství světa ABB FIA Formule E v roce 2023 a jako zákaznický tým přihlásil dva vozy nové generace Gen3.

ABT byl součástí rodiny formule E prvních sedm let a stále je nejúspěšnějším týmem v čistě elektrické závodní sérii, která debutovala v roce 2014, se 47 umístěními na stupních vítězů a 1380 body. Po roční pauze jsou nyní přípravy na comeback v plném proudu.

„Formule E měla vždy velké místo v našich srdcích a nikdy jsme se netajili tím, že se chceme vrátit,“ říká Hans-Jürgen Abt.

ABT zamířil do formule E jako první německý tým. I tentokrát je cílem společně s vedoucím sportovního marketingu Harrym Unflathem a generálním ředitelem Thomasem Biermaierem sestavit dokonalý balíček.

„Po interním rozjezdu nyní hovoříme s našimi současnými i potenciálními partnery. Cílem je přivést na šampionát silný tým, na trati i mimo ni.“

Vždy jsme byli v kontaktu s Formulí E a FIA, vedli jsme mnoho diskuzí a dostalo se nám velké podpory od celého týmu kolem Alejandra (Agaga), Alberta (Longo), Jamieho (Reigle) a Frédérica (Bertranda),“ říká Thomas Biermaier.

Výsledek: ABT vyjádřil svůj záměr převzít dvanáctou licenci pro sezonu 9. ABT také dokázal získat jednoho z výrobců registrovaných u FIA jako partnera pro akvizici pohonných jednotek pro éru Gen3 Formule E a tuto spolupráci brzy oznámí.

„Pokud jde o naše dva jezdce, máme velmi jasné představy,“ říká Thomas Biermaier.

„Pravděpodobně začneme pomalu, na rozdíl od minule jako tovární tým. Proto je o to důležitější, že máme v kokpitu rychlé a chytré jezdce, kteří k nám dobře zapadnou. První rozhovory jsou vzrušující a velmi pozitivní, takže jsem si jistý, že náš tým budeme mít brzy pohromadě.”

Pozici jednoho pilota by měl obsadit také velezkušený Daniel Abt, i když to na svém Twitteru úplně přesně nespecifikoval. Zároveň bude Abt závodit s jinými jednotkami, než těmi od Audi.