Poslechněte si zvuk nové elektromotorky Ducati pro MotoE

V říjnu 2021 Dorna oficiálně oznámila, že éra Energica jako jediného dodavatele motocyklů v čistě elektrické závodní sérii MotoE skončí na konci roku 2022. O dva dny později vystoupil na pódium generální ředitel Dorna Carmelo Ezpeleta s generálním ředitelem Ducati Claudiem Domenicalim, aby oficiálně potvrdili značku jako nástupce.

Oficiální status Ducati jako budoucího výhradního dodavatele pro MotoE mohl být pro mnohé překvapením, jednoduše proto, že Ducati v současné době nevyrábí ani neprodává žádné elektrické motocykly. Přesto je to OEM s pohledem na budoucnost – a to samozřejmě znamená, že ti z nás, kteří nejsou součástí týmu, nemusí nutně vědět, co se děje za zavřenými dveřmi. To, že Ducati ještě nevydala elektrickou motorku, neznamená, že neprobíhá žádný tichý vývoj v rané fázi.

Jistě, v prosinci 2021 už Ducati vyrazila na trať, aby testovala svůj nový stroj MotoE, závodní prototyp V21L MotoE. Spolu s dlouholetým testovacím jezdcem Michelem Pirrem provedla Ducati několik důležitých traťových testů. I když si nechal výsledky pro sebe, tým z Bologni zveřejnil hromadu fotografií, aby mohl svět pořídit zřetelný vzhled nového prototypu.

Aktuálně je duben 2022. Tým nemá čas ztrácet čas, takže byl samozřejmě zaneprázdněn vývojem, výzkumem a testováním – pracoval na tom, aby všechny své motorky dostal do šampionátu před úsvitem sezony 2023.

Při posledním testu Ducati na okruhu Vallelunga v Římě tým přivítal nového testovacího jezdce Alexe de Angelise na palubě, aby pomohl vylepšit závodní vlastnosti prototypu V21L MotoE. Tentokrát se tým také rozhodl vydat krátké video představující prototyp v akci na trati.