Alpine nabídne elektrické SUV

Alpine budete znát jako malý a lehký sportovní vůz A110, ale francouzská značka se chystá uvést na trh tři nové elektromobily, včetně SUV typu EV, které by mohlo produkovat více než 400 koní. Tato plně elektrická alternativa Škody Enyaq vRS by mohla být v prodeji od roku 2025.

Výkonný viceprezident pro strojírenství Gilles le Borgne v rozhovoru pro mezinárodní média po nejnovější prezentaci Renaultu v oblasti elektrických technologií potvrdil nejen to, že Alpine bude elektrickou verzí funky znovuzrozené “pětky”, ale také, že bude používat jeden motor s výkonem 215 koní.

Le Borgne dodal, že SUV bude pravděpodobně obsahovat konfiguraci s více motory, která pomůže zajistit agilnější ovládání. „U platformy CMF-EV ponecháme elektromotor s 215 koňmi vpředu, ale vzadu nás čeká velké překvapení.“

Řekl, že neexistují „žádné aktuální plány“ nabízet takové rozložení u hatchbacku. Je pravděpodobné, že R5 Alpine bude mít větší baterii nabízenou v podvozku CMF-BEV (52kWh). Samotný podvozek by měl nabídnout vyšší výkon, přičemž vzpěry MacPherson budou pravděpodobně vpředu (CMF-BEV sdílí mnoho komponent s platformou CMF-B, která je základem aktuálního modelu Clio) a vzadu s více články.

Le Borgne mezitím potvrdil, že s Lotusem pokračují práce na sportovním voze (ve skutečnosti nástupce modelu A110), ale odmítl poskytnout konkrétní podrobnosti o pokroku. „Musíte být dva, abyste mohli tančit tango, takže to nejsem já, kdo zde něco oznámí.!