Amazon nakoupí 1800 plně elektrických dodávek Mercedes pro doručování

Amazon koupí více než 1 800 elektrických dodávek Mercedes-Benz pro použití v Evropě, oznámily tyto dvě společnosti v pátek. Objednávka zahrnuje 600 dodávek střední velikosti eVito a více než 1200 větších dodávek eSprinter.

Oba modely jsou elektrickými verzemi stávajících dodávek s vnitřním spalováním, Mercedes neoznámil plány na přepravu osobních dodávek eSprinter, eVito nebo EQV do Spojených států.

Dodávky, které jsou součástí plánu Amazonu na dosažení provozu uhlíkové sítě s nulovou hodnotou do roku 2040, budou použity v dodávkách tzv. „Poslední míle“, čímž se balíčky z distribučních uzlů dostanou do jejich konečných cílů.

Nárůst online nakupování prostřednictvím společností, jako je Amazon, vedl k většímu počtu dodávkových vozidel v ulicích města a emise porostou bez elektrifikace. Stejně jako u předchozí objednávky dodávek Mercedes oznámené v roce 2018 nebude Amazon provozovat vozidla přímo. Budou pronajaty nezávislým dodavatelům prostřednictvím programu Delivery Service Partner společnosti. Amazon však uvedl, že je „odhodlán napájet svá elektrická vozidla čistou energií“, a poznamenal, že do roku 2025 plánuje provozovat 100% vozů obnovitelnou energii.