Buick se snaží oživit legendární jméno novým elektromobilem

Platforma Ultium dorazila do Číny pro Electra-X, čistě elektrický koncept vyvinutý a navržený lokálně Pan Asia Technical Automotive Center (PATAC) GM. SUV ve stylu kupé oživuje dlouhotrvající jméno používané od roku 1959 do roku 1990 pro sedm generací luxusního vozu plné velikosti.

Electra-X, hrdě nesoucí revidovaný odznak Buicku, odhalený spolu s konceptem Wildcat, má karoserii lakovanou v saténově bílé metalíze a jezdí na 21palcových kolech se složitým aerodynamickým designem. V souladu se současnými designovými trendy má elektrické SUV vzadu světelnou lištu s plnou šířkou, štíhlá přední světla, boční kamery a výsuvné kliky dveří. Jeho krátké převisy naznačují, že jezdí na speciální platformě elektrického vozidla.

Buick odvedl skvělou práci při skrytí tenkých větracích otvorů, které jsou zastrčené v palubní desce, zatímco tato štíhlá sedadla jsou obalena látkou získanou z recyklovaných PET plastových lahví. Obzvláště se nám líbí retro-futuristický volant a zdá se, že na kartách dveří jsou haptické ovládací prvky, které nahrazují tradiční fyzické spínače oken.

Technické specifikace jsou zahaleny tajemstvím, protože Buick mluví pouze o palubních gadgetech. Od konektivity 5G a Super Cruise až po přizpůsobitelný systém hlasového ovládání a podporu aktualizací OTA, koncept je technicky nabité SUV. Dá se na dálku zaparkovat pomocí aplikace pro chytré telefony i po vystoupení z vozidla.

Neexistují žádné podrobnosti o možnosti produkční verze, ale je pravděpodobné, že Electra-X ukazuje záměry Buicku EV pro čínský trh.