Apollo láká na prototyp G2J

Apollo Automobil, dříve Gumpert Sportwagenmanufaktur, odhalil prototyp elektrického sportovního vozu, který bude používat k vývoji budoucích sériových modelů. Toto vývojové vozidlo má mnohem zdrženlivější vzhled ve srovnání s jinými dříve odhalenými modely od Apolla, takže není překvapením, že ve skutečnosti nepředstavuje náhled sériového vozu – prostě by se pro značku nehodilo.

Nazývá se Apollo G2J Engineering Prototype, vyvíjí se téměř dva roky a v současné době se používá hlavně pro aerodynamické a materiálové testy – mnoho jeho panelů je vyrobeno z uhlíkových vláken, což bude pravděpodobně materiál, který bude v budoucnu zvolen. EV. Očekáváme, že první série Apollo EV bude vypadat spíše jako Arrow, Project EVO a Intensa Emozione.

Pokud se však podíváme na EV (na obrázku níže), společnost na svých oficiálních stránkách ukazuje pouze záblesky na videích, toto vozidlo rozhodně vypadá mnohem střídměji než jakékoli jiné vyrobené Apollo, i když je stále o něco zajímavější na pohled. než vývojový prototyp G2J. To je rozhodně mnohem lepší ukazatel toho, jak by mohlo vypadat budoucí Apollo EV, zejména proto, že z toho, co společnost říká, to nezní, že by elektrické nabídky Apolla byly tak extrémní a drahé jako jeho superauta spalující benzín.

Ve skutečnosti zřejmě plánuje stavět své elektromobily na nejmenované japonské platformě EV a zdá se, že se zaměřuje spíše na luxus těchto vozidel, na rozdíl od jejich výkonu na trati, jak tomu bylo doposud u všech Apollovy nabídky. Společnost plánuje výrobu těchto elektrických vozidel v Číně pravděpodobně prostřednictvím společného podniku s místním výrobcem.

Apollo říká, že jeho první elektrický model, EV roadster, bude představen příští měsíc na autosalonu v Guangzhou v roce 2022, než bude oficiálně uveden do prodeje v roce 2024. Společnost říká, že „zdědí DNA hyperauta Apollo. Je to řiditelný koncept vozu a zajímavá technologická hračka s karoserií z uhlíkových vláken ve dvoudveřovém čistě elektrickém chytrém sportovním voze a působivou estetikou, designovými koncepty s cool vzhledem a minimalistickými futuristickými interiéry.