Argo AI uzavřelo miliardovou smlouvu s Volkswagenem a Fordem na vývoj autonomních vozidel

Softwarová společnost Argo AI uvedla v úterý, že je uzavřena smlouva s německou automobilkou Volkswagen a americkým Fordem o 2,6 miliardy dolarů na partnerství s technologií autonomních vozidel.

Nově vytvořená dohoda pohání alianci proti konkurenčním autonomním a elektrickým vozidlům, včetně dceřiné společnosti General Motors Co. Cruise LLC, která má finanční podporu společnosti Honda Motor Co.. Dohoda, která byla původně ohlášena loni v červenci, zahrnuje investici společnosti Volkswagen ve výši 1 miliardy dolarů a integraci týmu Autonomous Intelligent Driving Driving se sídlem v Mnichově do společnosti Argo, což je další nárůst v hodnotě 1,6 miliardy dolarů.

Ford odkládá plány na autonomní vozidlo kvůli COVID-19

Podle dohody budou Ford a VW držet stejné podíly, zbytek mají zaměstnanci Argo. Úlohou společnosti Argo v partnerství je vyvinout systém autonomního řízení, který pak jeho partneři v oblasti automobilů použijí při vývoji svých produktů. 

Kromě své společné investice budou oba výrobci zpočátku spolupracovat na několika projektech. Středně velký pick-up, který má být vyvinut společností Ford, dále elektrické vozidlo pro Ford, které bude postaveno na základu elektrických vozidel VW. Automobilka Volkswagen již dříve uvedla, že na začátku 20. let uvede na trh modely vytvořené pomocí softwaru Argo.