Ford odkládá plány na autonomní vozidlo kvůli COVID-19

Americká automobilka Ford musela odložit svůj projekt ohledně autonomní dopravy. Výrobce hodlal přijít s prvními prototypy už v příštím roce.

Ford prozradil, že kvůli COVID-19 se celá automobilka nyní musí ubírat jiným směrem a změnit obchodní strategii. Automobilka prozradila, že v prvním čtvrtletí letošního roku přišla o dvě miliardy dolarů oproti předchozímu roku. Společnost navíc varuje, že krize pro byznys bude pokračovat a hodně automobilek může i zbankrotovat. COVID-19 již ovlivnil chování spotřebitelů. Situace společnosti Ford v Číně, kde se poprvé objevil koronavirus, přiměly výrobce, aby se obrátil na online prodej. Generální ředitel Jim Hackett nyní řekl, že jedna třetina prodeje je v Číně online.

Každopádně když se opět vrátíme k autonomii, tak Ford je trochu odlišný od ostatních společností, které zahájily autonomní projekty ve Spojených státech. Automobilka sleduje dvě paralelní cesty, které se nakonec měly spojit před plánovaným komerčním zahájením v roce 2021. Automobilka testovala a navazuje na to, jak by mohl vypadat budoucí obchodní model, a samostatně vyvíjí autonomní technologii vozidla. Značka investovala do vývoje virtuálního řídícího systému v roce 2017 jednu miliardu dolarů.

Testování zatím proběhlo na veřejných komunikacích za doprovodu příslušných osob z Fordu. Pro testovací provoz se nejprve využil model Mondeo a později Mondeo kombi.