Audi RS Q e-tron E2 pro Dakar: lehčí, aerodynamičtější a ještě efektivnější

V březnu 2022 vyhrálo Audi RS Q e-tron svou první pouštní rally v Abu Dhabi a nyní je připravena další evoluce.

Inovativní prototyp se výrazně zlepšil pro Marockou rally 2022 a Rallye Dakar 2023. Karoserie je zcela nová a vyznačuje se výrazně vylepšenou aerodynamikou. Pomáhá snížit hmotnost a těžiště prototypu. Nové provozní strategie dále zlepšují účinnost elektrického pohonu. V interiéru a při výměně kol těží řidič i spolujezdec ze snadnějšího ovládání. Po těchto evolucích nese RS Q e-tron nyní zkratku E2. Připomíná legendární Audi Sport quattro v závěrečné fázi vývoje pro rallye skupiny B v 80. letech.

„Zvládli jsme dobrý debut na Dakaru s Audi RS Q e-tron a dokonce i naše první etapová vítězství v motoristické disciplíně, která je pro nás nová,“ říká Rolf Michl, výkonný ředitel Audi Sport GmbH a zodpovědný za motorsport. u Audi.

„Celý tým skvěle spolupracuje a táhne stejným směrem. Jak už to v tak rané fázi bývá, jezdci, spolujezdci a technici se rychle shodli na dalších cílech vývoje. Výsledek jsme shrnuli do nového evolučního balíčku – RS Q e-tron E2.“ Tím začíná druhá fáze vývojového programu. V říjnu se tým Audi Sport připraví na Rallye Dakar 2023 s novým prototypem v Maroku.