Autonomní pracovní sekačka Hondy musí projít tréninkem než schopna sekat

Honda představila prototyp autonomní pracovní sekačky (AWM), první bateriově poháněné elektrické sekačky s nulovým otáčením (ZTR) společnosti.

AWM, který byl vytvořen, aby pomohl zlepšit efektivitu společností zabývajících se péčí o trávníky a údržbu krajiny a zároveň nabídl ekologické řešení s nulovými emisemi, bude oficiálně debutoval na výstavě Equip Exposition v Kentucky Exposition Center v Louisville. Kentucky.

Sekačka je vybavena režimem „Teaching“ pro ruční provoz a režimem „Playback“ pro autonomní provoz. Přesněji řečeno, Honda AWM se učí trasy a vzory sečení nastavené operátorem v manuálním režimu pomocí globálního navigačního satelitního systému (GNSS) pro přesné rozpoznání polohy.

Trasy a vzory pak reprodukuje v autonomním provozu poté, co si operátor stáhne přes tablet nebo chytrý telefon zadanou mapu trasy sečení, která byla předtím uložena v manuálním režimu. Obsluha tak získá čas na údržbu ostatních částí nemovitosti, čímž se zvýší efektivita.

To samozřejmě znamená, že AWM není samoučící se autonomní vozidlo, protože musí být „vytrénováno“, než je vypuštěno na trávník.

Autonomní schopnost vozidla je umožněna čtyřmi radary a čtyřmi LiDAR senzory pro detekci překážek, přičemž všesměrový snímací systém je také schopen snímat změny terénu.

Honda AWM je vybavena unikátním diferenciálním 2motorovým systémem kontroly trakce, který jí umožňuje udržovat přímou stopu v kopcích a nerovném terénu.

Sekačka je také vybavena ovládáním motoru nožů vázaným na rychlost vozidla, které automaticky snižuje rotaci nožů při nízkých rychlostech a nízkém zatížení, aby se snížila spotřeba energie. Při vysokém zatížení AWM automaticky sníží rychlost, aby se zabránilo ucpávání trávy a neposečené trávě.

Začátkem tohoto roku Honda úspěšně otestovala zkušební verzi AWM u přední americké společnosti zabývající se komerčním prostředím. Pro další rozvoj AWM Honda zahájí pilotní program v roce 2024 a hledá společnosti, které by se podílely na hodnocení použitelnosti AWM pro jejich pracovní prostředí.

„Náš vývoj prototypu autonomní pracovní sekačky Honda s nulovým zatáčením přichází v době, kdy technologie utváří budoucnost odvětví zahradních úprav,“ řekl Hirokazu Hara, viceprezident rozvoje nového podnikání, American Honda Motor Co.

„Aby se vypořádal s nedostatkem pracovních sil a pomohl podpořit cíle společností v oblasti udržitelnosti, Honda AWM si klade za cíl poskytovat bezemisní alternativy k benzínovým sekačkám, které mohou snížit provozní náklady a pomoci urychlit elektrifikaci zařízení pro údržbu krajiny.“