Catie Munnings hodnotí první závod Extreme E: Jízda s defektem nebyla obtížná

Britská závodnice týmu Andretti United Extreme E má za sebou první závod v této elektrocké offroadové sérii. Výsledkem je druhé místo pro ní a týmového kolegu Timmyho Hansena.

„Jsem neuvěřitelně šťastná, protože na všem jsme pracovali s týmem přibližně rok, ale nyní jsme konečně měli možnost se potkat s týmem a lidmi kolem, a získat celkově druhé místo pro nás bylo skvělým výsledkem. Jsme všichni nadšení a těšíme se na pokračování této sezony,” hodnotí Munnings své působení pro český web trueracing.cz

Cesta ale nebyla tak jednoduchá, jak se mohlo zdát, protože tým Andretti United postihl defekt během kvalifikace. Během výměny jezdců si nikdo ničeho nevšiml, takže musela Munnings absolvovat svůj rychlý pokus s defektem.

„Řekla bych, že je pro mě něco takové běžné, protože pocházím z rally, kde se takové věci stávají. Nicméně během rally diskutujeme s navigátorem o tom, jestli se vyplatí gumu měnit nebo ne, záleží také na počtu kilometrů. Ale s defektem se normálně závodí.

Nebylo to ideální, protože každá vteřina se v kvalifikaci počítá a navíc také dostáváme body za jednotlivé jízdy. Takže jsem se dále snažila tlačit a neztratit moc času, nakonec to bylo přibližně 40-45 vteřin, což bylo důležité. Dostali jsme se i díky tomuto až do finále,” pokračuje Munnings.

Extreme E má letos v plánu celkem pět závodů, přičemž ten druhý se pojede o víkendu 29.-30. května v Senegalu. Jezdce čeká OCEAN XPRIX, jenž bude opět specifickou a novou výzvou pro všechny.