Da Costa se bude soustředit pouze na Formuli E

Portugalský jezdec nebude na žádost svého zaměstnavatele ve Formuli E v příští sezóně pokračovat v týmu Jota Porsche Hypercar.

Da Costa, FE šampion v roce 2019/20 s DS Techeetah a šampion LMP2 WEC s Jotou v roce 2022, přiznal, že je smutný, že nebude moci dál závodit za britský tým vedle svých závazků ohledně Porsche.

„Jsem trochu smutný, ale chápu, proč se tak rozhodli lidé výše než já,” řekl.

„Porsche mi dalo příležitost závodit s jeho vozem v FE, takže pokud budu muset udělat tento kompromis, udělám to. Ale moje povolání je závodní jezdec, takže v mých očích bych měl závodit každý víkend.”

Da Costa naznačil, že neměl problémy s absolvováním dvojitého programu, což je něco, co dělal od roku 2014, kdy propojil závodění v FE pro tým Aguri s týmem BMW MTEK v kampani DTM.

„Znám se lépe než kdokoli jiný a myslím si, že svou kondici a únavu zvládám dobře. Ve své kariéře jsem nikdy nevynechal žádný závod.”

Da Costa prozradil, že má uzavřenou dohodu o pokračování s Jotou v jednom ze dvou Porsche 963 LMDh, které plánuje příští rok provozovat na WEC.

Tým by mu dovolil vynechat květnové kolo ve Spa, které se střetává s berlínským závodem FE.

Nevyloučil, že se příští rok vrátí do WEC na jednorázový závod 24 hodin Le Mans.

„Měl jsem hodně hovorů o Le Mans a neřekl bych ne, ale nevracel jsem se kvůli tomu k Porsche,” řekl.

Da Costa zdůraznil, že očekává, že se někdy v budoucnu vrátí do WEC na plný úvazek.

„Určitě se vrátím: byl jsem na pódiu v GTE Pro a vyhrál jsem šampionát v P2 a chci to udělat v nejvyšší třídě. Proto jsem smutný, protože letos jsem se posunul do nejvyšší třídy a příští rok už takovou šanci nedostanu.”