Další kandidát na sedačku u Mercedesu: Gutiérrez odjel kompletní závodní simulaci

Seznam kandidátů na sedačku u stáje ze Stuttgartu se prodlužuje. Kromě Stoffela Vandoorna, Edoarda Mortary a Garyho Paffetta mají v hledáčku také Estebana Gutiérreze.

Mexičan se sice na startu ePrix již objevil, ale pilotoval vůz první generace. V sezoně 2016/17 nastoupil s Techeetahem do tří závodů, přičemž nejlepším výsledkem bylo 8. místo v ePrix Monaka. Nyní jej oslovil Mercedes, se kterým absolvoval testy na Mallorce. Stříbrné šípy však s Gutiérrezem spolupracují od začátku minulého roku, a to ve formuli 1, kde je jejich testovacím pilotem.

“Bylo fantastické poprvé řídit auto druhé generace,” pochvaluje si 29 letý závodník, jehož slova cituje německý portál e-formel.de. “Moc děkuji celému týmu Mercedes, že mi poskytli tuto příležitost.”

Gutiérrez dále zdůrazňuje, že vůz formule E vyžaduje zcela odlišný styl jízdy než ostatní formulové monoposty. “Z tohoto pohledu je to opravdu mimořádné. Soustředil jsem se nejprve na to, abych si zvykl. Poté jsme provedli pár technických testů a pracovali jsme na systémech. Kromě toho jsme odjeli kompletní závodní simulaci. Byla to prvotřídní příležitost otestovat management energie na plnou závodní vzdálenost.”