Šéf WEC zuří: 6hodinovka ve Spa kvůli ePrix Soulu přesunuta

Formule E na konci června zveřejnila provizorní kalendář pro šestou sezonu, přičemž hned tři ePrix kolidovaly s podniky vytrvalostních závodů WEC. Rohořčeno z toho bylo jak vedení šampionátu, tak i jezdci, kteří závodí jak ve formuli E, tak i ve WEC.

Todt ani jezdci nejsou spokojeni s kolizí termínů závodů formule E a WEC

Aby se vyhnuli alespoň jedné kolizi závodů, tak bylo rozhodnuto, že se 6hodinovka ve Spa pojede o týden dříve, tedy 25. dubna. “Kalendář jsme představili rok předem a byli jsme připraveni jednat. Nezavolali nám a ani s námi nekomunikovali jiným způsobem,” rozčiluje se šéf WEC Gerhard Neveu v rozhovoru s Motorsport.com. “Co z toho mohu vyčíst je, že jim je to jedno. Tohle není vize, kterou máme my.” Nicméně s uspořádáním kalendáře nesouhlasí ani šéf Mezinárondní automobilové federace Jean Todt.

Neveu však upozorňuje, že posunutí temrínu konání prosincového závodu v Bahrajnu nebude možné, stejně tak nepřipadá v úvahu ani přesun závodního víkendu v Sebringu. Podle informací Motorsport-Total.com by však mohlo dojít k přesunu ePrix Číny, a sice na 14. března. A co se týká prosincové ePrix, která se nejspíše opět pojede v Marrakéši, tak ta se pojede buďto jiný víkend, nebo bude zcela zrušena.