Di Grassi: Abt je podceňovaný, sedačku ve formuli E si zaslouží

Audi využilo Abtova na první pohled nevinně vypadajícího vtípku k tomu, aby s ním rozvázalo spolupráci. Ovšem způsob, kterým to stáj z Ingolstadtu provedla, se nesetkala u spousty Němcova soupeřů s uznáním. Jeho bývalý týmový kolega Lucas di Grassi je však přesvědčený, že se Abta některý z týmů ujme.


Kvůli koronavirové pandemii byla sezona formule E na začátku března přerušena. Nicméně úplně se závodit nepřestalo. Vedení šampionátu odstartovalo virtuální mistrovství, jehož se mají povinnost zúčastnit všichni reální jezdci. Paralelně s tím se také rozjel šampionát pod názvem “Challenger”, kde svůj um poměřují profesionální simraceři.

Před virtuální ePrix Berlína přišel Daniel Abt se zajímavou a zdánlivě neškodnou myšlenkou. Domluvil se s jedním ze simracerů, že za něj závod odjede. Přičemž měl v plánu vše zdokumentovat a následně nahrát na YouTube. Již v kvalifikaci Abtovy protivníci zpozorovali, že něco není zcela v pořádku, jelikož Abt, který se jinak pohyboval spíše na chvostu, byl najednou mezi nejlepší pětkou.

Abt byl Audi suspendován za svůj prohřešek ve virtuálním závodě!

Než ale německý závodník stihl vůbec podniknout další kroky k odhalení svého vtípku, zasáhlo Audi. A to dost tvrdě. Kromě tučné pokuty byl rovnou vyhozen z týmu. Řada pilotů, včetně úřadujícího mistra Jeana-Érica Vergneho, se Abta zastala a zdůrazňovala, že je to “pouze hra” a Audi na to reagovalo přehnaně.

Abt s di Grassim tvořili jezdecké duo od založení šampionátu. Brazilcovi je líto, že byl Abt vyhozen: “Daniel mi bude v týmu chybět.”

Audi brání svoje rozhodnutí tím, že nechtějí mít mezi sebou někoho s nálepkou “podvodníka”. Přesto je di Grassi přesvědčený, že rodák z Kemptenu na startovní listině zůstane.

“Podle mě má talent a schopnosti na to, aby jezdil ve formuli E a nadále zajíždět dobré výsledky. Je velmi talentovaný a v uplynulých letech byl extrémně konkurenceschopný, Proto tu musí být,” zastává se svého parťáka di Grassi, jehož slova cituje německý portál e-formel.de.

“Lidé Daniela podceňují.”

“Když jsme se poprvé potkali, abychom společně jezdili ve formuli E, nacházeli jsme se v rozdílné části kariéry. Daniel přišel z formule 2, zatímco já z vytrvalostních závodů a formule 1,” vzpomíná na začátky spolupráce se synem bývalého majitele týmu Hansem-Jürgenem Abtem.

“Jsem o sedm let starší a proto jsem měl více zkušeností. Hodně se toho ode mě naučil. V době, co jsme spolupracovali, z něj vyzrál velmi dobrý jezdec. Bez debat si zaslouží místo ve formuli E. Myslím, že jeho schopnosti podceňují.”