Dominoefekt: Po Audi odejde z formule E také BMW!

Po nečekaném konci stáje z Ingolstadtu stejný krok učiní také BMW, které rovněž po konci sezony 2020/21 šampionát opustí. Důvodem je zaměření se na sériovou výrobu.

“Naše cesta ve formuli E doznala svého konce. Po sedmi úspěšných letech ukončí BMW svoji účast v této sérii,” stojí v oficiálním prohlášení bavorské značky.

Stejně jako u Audi, tak i BMW se jedná o velmi překvapivý krok, protože doposud se nikde ani neobjevovaly náznaky možného konce obou značek v šampionátu. Oznámení tak přišla jak blesk z čistého nebe.

Potvrzeno! Audi absolvuje poslední sezonu ve formuli E, poté se přesune do Rallye Dakar

Automobilka z Mnichova odůvodňuje svůj odchod tím, že pro ně účast v mistrovství elektrických monopostů už nemá smysl, jelikož se nyní chtějí soustředit na produkci sériových aut.

“Jako partner se od samého začátku BMW podílelo na  úspěchu formule E. Pokud však jde o vývoj elektrických pohonných jednotek, společnost BMW Group v podstatě vyčerpala příležitosti pro tuto formu přenosu technologií v konkurenčním prostředí formule E.

Jelikož se strategické zaměření BMW Group přesouvá v oblasti e-mobility, zaměříme se nyní na modelovou ofenzívu a sériovou výrobu ve velkém množství s pátou generací BMW E-drive.”

Kam s Güntherem a Dennisem?

Kromě Reného Rasta a Lucase di Grassiho se tak bez “práce” ocitne také nováček Jake Dennis a Maximilian Günther.

“Ačkoliv formuli E opustíme, naše sportovní ambice neopustíme. Také v sedmé sezoně do toho dáme s naším BMW iFE.21 a našimi jezdci Maximilianem Güntherem a Jakem Dennisem všechno,” slibuje BMW, jehož jezdci 24krát triumfovali, získali čtyři pole positions a devět pódiových umístění.

Není jasné, zda bude Andretti na startovním roštu i v sedmé sezoně s jiným výrobcem, nebo se z formule E nadobro stáhne.