DS Techeetah: Vergne si první double header za rámeček nedá, pro Da Costu bude “nezapomenutelný”

Zdá se, jako by úřadující šampion Jean-Eric Vergne nemohl po téměř pětiměsíční pauz najít svoji starou formu a je nekompromisně válcován týmovým kolegou Antóniem-Félixem da Costou, který konkurenci naprosto deklasoval.

Portugalec v úvodním double headeru šestizávodového maratonu na bývalém letišti Tempelhof navázal na svoji fantastickou formu z posledního podniku před koronavirovou přestávkou. V Marrákeši tehdy získal poleposition, kterou následně proměnil ve vítězství.

Stejný průběh měl pak úvodní den v Berlíně, kdy opět zvítězil stylem start-cíl a po zajetí nejrychlejšího kola v kvalifikační skupině, nejrychlejšího kola v závodě, zisku pole position a vítězství se stal prvním závodníkem v historii šampionátu, který dosáhl na tzv. Grand Slam. Nutno podotknout, že jej nezastavil ani fakt, že se první dvojzávod jel sice na jezdcům známém okruhu, ovšem netradičně po směru hodinových ručiček.

O den později sice na další Grand Slam již nezískal, přesto svoji konkurenci opět deklasoval a v kvalifikaci stanovil nový traťový rekord. Ani v závodě soupeřům nedal prostor se prosadit a cílovou pásku proťal s třívteřinovým náskokem na druhého Buemiho.

Da Costa si dojel na Tempelhofu pro třetí vítězství v řadě!

“Nemám slov,” radoval se lídr šampionátu. “Upřímně, to čeho jsme nyní dosáhli – vyhrát třikrát v řadě a dvakrát z pole position – o tom si můžete nechat jenom zdát. Bude velmi důležité, že budeme nadále pokračovat ve stejném duchu i v závěrečných čtyřech závodech, tak abychom o to nepřišli na cílové čáře. Mám v tým naprostou důvěru a věřím, že se budeme držet nad vodou až do 13 srpna, do posledního závodu.”

Vergne se trápí. Obhajoba prvenství bude náročná

Jeho týmový kolega JEV naopak po prvních dvou závodech odchází se zkoušenou náladou a pouhým bodem na kontě. Obhajoba titulu prozatím absolutně nevychází podle plánu. Zatímco ve středu závod vůbec nedokončil, tak ve čtvrtek se v závěru závodu bojoval s vysokým opotřebením zadních pneumatik, což vedlo k propadu polem.

“Je fér říci, že dnešek je dalším dnem, na který bych nejradši zapomněl. Bylo důležité získat nějaké body a těšil jsem se, že se budu probojovávat polem vzhůru na dobré body. V polovině závodu jsem však ztratil výkon. Nyní zbývají čtyři závody a bude stěžejní do toho dát vše,” dodává odhodlaně dvojnásobný šampion formule E, jemuž momentálně patří dvanáctá pozice s 32 body na kontě. Na prvního da Costu tak ztrácí propastných 93 bodů.