Esport: F1 odhalila virtuální Grand Prix sérii startující v Bahrajnu

Kvůli koronaviru mají momentálně jezdci, týmy, ale i fanoušci závodní půst. Po portálu The Race a Veloce Esports, kteří uspořádali virtuální závody, jichž se zúčastnili kromě sim racerů i reální závodníci z různých šampionátů, nyní přišla i formule 1 s oficiální esport sérií. Virtuální sezona bude zahájena v Bahrajnu.

Letošní sezona královny motorismu skončila dříve než vůbec začala, a to kvůli pademii nového typu koronaviru. Ačkoliv se do poslední chvíle jednalo o pořádání Grand Prix Austrálie, tak jen hodinu před úvodním pátečním tréninkem došlo ke zrušení závodního víkendu. U dalšího naplánovaného závodu v Bahrajnu už bylo jasné, že se nepojede.

Aby nebyli fanoušci ochuzeni o akci na trati a jezdci vyplnili volný čas, rozhodl se The Race pro “All-Star esports Battle”, následoval ‘Not Australian GP’ pořádaný Veloce Esport. Obě události se potkaly s úspěchem. Proto se stejným směrem vydala také samotná formule 1, která představila zbrusu novou sérii nesoucí název F1 Esports Virtual Grand Prix series.

Lando Norris a spol. v náhradním závodě místo GP Austrálie – záznam

“Virtuální závody budou probíhat na místě odložených Grand Prix, počínaje tímto víkendem – virtuální Grand Prix Bahrajnu v neděli 22. března. Každý následující závodní víkend odloženého reálného závodu F1 bude nahrazen virtuální velkou cenou, v současnosti je iniciativa naplánovaná do května,” stojí v prohlášení na oficiálním webu šampionátu. Kromě pilotů formule 1 se budou moci velkých cen zúčastnit i samotní fanoušci.

“Jsme velmi potěšeni, že můžeme v této nepředvídatelné době přinést lehkou úlevu ve formě F1 Esports Virtual GP, protože doufáme, že pobavíme fanoušky, kterým chybí pravidelné sportovní akce. Vzhledem k tomu, že všechny velké sportovní světové ligy nyní nemohou soutěžit, je tohle skvělá doba pro zdůraznění výhod esports a předvést neuvěřitelné schopnosti,” uvedl šéf digitálního byznysu pro esport Julian Tan

Rovněž šéf společnosti Codemasters, jež oficiální hru F1 produkuje, Frank Sagnier, je rád, že mohou být součástí nově vzniklé virtuální formulové série, která pomůže vyplnit mezeru vzniklou odvoláním nebo úplným zrušením velkých cen.