Každý druhý elektromobil pochází z Německa

Naši hraniční sousedé se k elektromobilitě postavili čelem. Především Audi a Volkswagen tlačí na přechod k elektricky poháněným vozům, přičemž se začínají už i ve velkém vyrábět.

„Německý automobilový průmysl je již dnes evropským šampiónem v elektromobilitě,” řekla prezidentka VDA Hildegard Müllerová s tím, že v západní Evropě němečtí výrobci automobilů zvýšili svůj podíl na trhu s elektrickými vozy na 46%.

Německo je lídrem na trhu elektromobilů v Norsku, které při přechodu na čistší mobilitu stálo před ostatními evropskými zeměmi. I v Německu vzkvétá trh s elektrickými vozy, jelikož se prodej EV v říjnu čtyřnásobně zvýšil, ve srovnání se stejným měsícem před rokem, což představuje 8,4% všech registrací nových automobilů, podíl všech elektrických a hybridních vozů se zvýšil na rekordních 17,5%.

Velká část tohoto nárůstu je způsobena letošními zvýšenými vládními dotacemi pro vozidla s čistší energií. Německo, které se rozhodlo, že v pandemii COVID-19 nebude dávat peníze kupujícím na podporu prodeje benzínových a naftových automobilů, vyčlenilo přibližně 2 miliardy Euro na podporu přechodu svého automobilového průmyslu na elektrickou mobilitu pro následující čtyři roky.

Evropa má na silnicích o 60% více elektromobilů než USA. Náhlý nárůst ukazuje, že nové modely inspirují kupce,” dodává Müllerová.