Ken Block se stal vítězem elektrického rallycrossového závodění Projekt E

Úplně první čistě elektrické série s názvem Projekt E má za sebou úspěšnou premiéru na trati Höljes ve Švédsku, kde doprovázela World RallyCross Championship. Celkové prvenství oslavil jezdec rally Ken Block.

Všechny vozy Ford Fiesta jsou poháněny plně elektrickou hnací jednotkou „REVelution“, která produkuje 450 kW (612 k) a 1002 Nm točivého momentu ze tří motorů. Jednotka byla vyvinuta a vyrobena značkou STARD. Úplně první pokusy a myšlenky prezentoval výrobce už v roce 2016, nyní se konečně všechno odstartovalo, i když ve skromném obsazení.

Na zahajovací podnik se dostavila pouze tři auta, všechny pod výrobcem STARD s Fordy. Existovaly další týmy, které se měly zúčastnit, ale kvůli přetrvávajícím pandemickým a cestovním omezením se tento víkend nemohly zúčastnit. Takovým příkladem je i Citroën s Madsem Østbergem, který by debutoval s novým vozem Citroën C3 ERX.

Startovní pole obsadili kromě Kena Blocka ještě bývalá rally závodnice Natalie Barrett a dvojnásobný rakouský šampion rally Hermann Neubauer.