King by se angažmá ve formuli E nebránil

Dragon hledá kolegu ke svému nově příchozímu jezdci Brandonu Hartleyovi. Kromě José-Maríi Lópeze a Pascala Wehrleina mají na seznamu také pilota formule 2 a zámořské série IndyCar Jordana Kinga.

“Bylo to celkem jednoduché naskočit a jezdit. Samozřejmě, je toho hodně, co se musím naučit ohledně software, tlačítek a nastavavení a všechno, co s tím souvisí.

Z jezdeckého hlediska se zdálo, že při kvalifikačních kolech jsem se do toho dostal v pohodě. Strávil jsem také s kluky nějaký čas na simulátoru a prošel všechny procesy a systémy,” popisuje britský závodník, jenž absolvoval s Dragonem testy.

King měl poslední měsíce poměrně rušné, protože kromě testování musel plnit své povinnosti ve formuli 2 s týmem MP Motorsport. S prozatímním průběhem je spokojený. Jaké má ale plány na příští sezonu? “Přemýšlím o různých možnostech. Nemyslím si, že jsem nějak zatajoval, že jednou z těchto možností je IndyCar, další možností je Formule E. Hledám tu nejlepší příležitost pro svou kariéru,” odhalil.

Bohatý program pokrývá pětadvacetiletému závodníkovi období, během kterého čeká na nabídku z královny motorsportu, Formule 1. Kromě “přestupové stanice” a IndyCar závodil také ve vytrvalostních závodech za tým Jackieho Chana, DC Racing.

“Podlě mě jsem měl dobrý rok a udělali jsme mnoho věcí,” zhodnotil King, jehož slova přinesl portál motorsport.com. “Všechno probíhalo dobře a byl jsem rychlý všude, kde jsem závodil. Mám větší cíl, avšak ne v rámci formule 2. Pro mě to není o výhře titulu, jsem na druhém břehu. Jsem tu, abych pomáhal a posouval tým vpřed.”

Dále přiznal, že po té, co nenastoupil na start závodu v ulicích Monaka, věděl, že titul nenízká. Především proto se už pak nesoustředil na formuli 2. Jeho cílem je být úspěšný ve více závodních sériích.