Lewis Hamilton odhaluje vlastní tým pro Extreme E

Lewis Hamilton představil tým, který bude soutěžit v nové elektrické závodní sérii Extreme E, jejímž cílem je osvětlit problémy životního prostředí.

Extreme E je offroadová závodní série, která využívá elektrická SUV k závodění v extrémně vzdálených částech světa, jako je Grónsko nebo Nepál. Všechna závodní místa jsou vybrána ke zvýšení povědomí o některých aspektech změny klimatu, jehož cílem je poskytnout těmto místům sociální a environmentální podporu.

Série představuje první vstup šestinásobného šampiona formule 1 jako majitele týmu, i když nebude řídit ani se nebude podílet na každodenním provozu stáje. Název X44 odkazuje na číslo jeho oblíbené číslo.

„Extreme E je vzrušující nová iniciativa pro udržitelnost a je to skvělá příležitost, jak se od začátku zapojit jako zakladatel týmu. Samozřejmě, mé ambice a závazky s Mercedesem ve formuli 1 znamenají, že se nebudu operativně účastnit X44, ale jsem nadšený, že budu hrát v této nové sérii jinou roli, která přináší moji vizi udržitelnějšího a rovnějšího světa k životu,” říká závodník.

Samotná série má za cíl šířit povědomí o problémech světa. V letošním roce se ve vozech Extreme E objevil i rally jezdec Ken Block nebo závodnice STCC Mikaela Kottulinsky. Kromě toho se závodní speciály projely už na letošní dakarské rally.

„Extreme E mě opravdu oslovilo kvůli svému environmentálnímu zaměření. Každý z nás má sílu něco změnit, a to pro mě znamená tolik, že mohu využít svou lásku k závodění spolu s mojí láskou k naší planetě, mít pozitivní dopad, “dodal Hamilton.