Lotus láká na nový elektromobil, na trh dorazí v roce 2026

Lotus Cars a dodavatel baterií Britishvolt oznámili, že plánují společný vývoj „nového balíčku bateriových článků“, který bude pohánět budoucí elektrická sportovní auta Lotus.

Nový balíček baterií bude upřednostňovat rychlé nabíjení a optimalizaci hustoty energie a snížení hmotnosti.

S oznámením Lotus ukázal první náčrtek elektrického sportovního vozu, který má kódové označení Type 135 – s některými jasnými odkazy na historické modely v historii Lotusu, jako je Esprit a Elan, spolu s profilem jeho moderních sportovních Elise.

„Lotus je potěšen, že může spolupracovat s Britishvolt na vývoji nové technologie bateriových článků, která předvede vzrušující výkon, který může sportovní vůz Lotus EV poskytnout,“ řekl generální ředitel Lotus Cars Matt Windle.

Britishvolt má, jak název napovídá, sídlo ve Spojeném království a tvrdí, že je „největším britským investorem do technologií bateriových článků a souvisejícího výzkumu a vývoje s cílem vytvořit domácí duševní vlastnictví“.

Dodavatel baterií plánuje mít do konce dekády kapacitu 30 GWh a v současné době staví závod na výrobu článků v bývalém uhelném skladu elektrárny.

Lotus plánuje do roku 2028 nabízet pouze plně elektrické modely a oznámením potvrdil, že plánuje představit elektrické SUV Type 132 v nadcházejících měsících, přičemž na cestě jsou další tři elektromobily.