Lucid Air je připraven porazit Teslu ve všech ohledech

Na trh se chystá obrovská konkurence pro Teslu Model S. Lucid Air je zcela nový elektromobil s dojezdem až 830 kilometrů, výkonem až 1080 koní a nulovým až 60 sekundovým časem pouhých 2,5 sekundy. Společnost Air, pro kterou jsou v současné době k dispozici předobjednávky a samotné dodání by mělo přijít v průběhu první části roku 2021.

„Na aerodynamické optimalizaci a proudění vzduchu jsme pracovali opravdu tvrdě. Zvláště pokud jde o vzduchové otvory, protože méně vzduchu procházejícího autem znamená menší odpor,” říká Derek Jenkins, viceprezident pro design společnosti Lucid.

Vedení vzduchu společnosti Lucid má nižší odpor než model S od společnosti Tesla, takže se Air řadí mezi nejskvostnější luxusní sedany na trhu. Tvar je také originální. S krátkou kapotou, obrovskou kabinou zakončenou celoskleněnou střechou a zadním čelním sklem opatřeným bublinami vypadá vůz prakticky i futuristicky.

Jelikož vpředu není žádný motor, rozměry kabiny se natáhnou. Takže zatímco je Air podle Jenkinse „menší, nižší a užší než Model S“, má více nákladového a osobního prostoru. Tam, kde je design interiéru modelu S velmi přehledný, vždy na nás působil nevýrazně a bez obsahu. Vnitřek Airu dokáže působit hodně futuristicky, ale zároveň pečlivěji zpracovaný.

S motorem vzadu o výkonu 480 koní a dojezdem kolem 650 kilometrů se tak vůz hlásí o slovo v ostré konkurenci. Základní model by měl stát kolem 1,7 milionu korun. Dražší varianta Grand Touring bude mít 800 koní s dojezdem kolem 830 kilometrů na jedno nabití. Výrobce se chystá prezentovat i variantu Dream Edition, jenž dosáhne až 1080 koní!