Mercedes-Benz Trucks uvádí na trh eActros s přívěsem

Společnost Mercedes-Benz Trucks oznámila, že její elektrický nákladní automobil eActros byl schválen jako kombinace nákladního automobilu a návěsu o celkové hmotnosti 40 tun.

Společnost již přijímá objednávky na tuto konfiguraci, zatímco první vozidlo bylo nasazeno s Logistik Schmitt v severní části Černého lesa v Německu pro novou fázi testování odolnosti.

Podle výrobce ujel eActros od začátku testování v roce 2019 více než 70 000 kilometrů při více než 7 000 jízdách. V nové fázi testování bude pokračovat v přepravě převodových skříní a komponent náprav do závodů Daimler Truck v Rastattu a Gaggenau v rámci třísměnného plánu, přičemž denně urazí až 300 km.

Standardní verze Mercedes-Benz eActros (eActros 300 a eActros 400 s baterií 336 kWh a 448 kWh) se začala vyrábět v závodě Wörth v Německu v říjnu 2021. V červenci 2022 k ní přibyla komunální verze – Mercedes- Benz eEconic.

Rainer Schmitt, Managing Partner ve společnosti Logistik Schmitt poznamenává, že kombinace nákladního automobilu a návěsu o celkové hmotnosti 40 tun nabízí nejen vyšší celkovou hmotnost, ale také výrazně větší přepravní objem, což je v mnoha aplikacích důležitější než hmotnost.

Dokud nevyjde návěs Mercedes-Benz eActros LongHaul (v současnosti prochází testy a jeho výroba je plánována na rok 2024), je kombinace nákladního vozidla a návěsu největším elektrickým vozidlem v nabídce Mercedes-Benz Trucks.