Mercedes bude prodávat jako první autonomní vozidlo úrovně 3

Prvním vozidlem, kde si budete moci vyzkoušet tuto skutečnou samořídící funkci bez použití rukou, je třída S roku 2022.

I když mnoho výrobců spěchá s vývojem a poskytováním plně autonomního řízení, což znamená, že řidič může sundat ruce z volantu a oči z vozovky, většina z nich není tak docela připravena a Mercedes-Benz je první automobilkou, které bylo povoleno legálně vyrábět a prodávat takové vozy. To v současnosti platí pouze pro německý trh a autonomní zůstane pouze při rychlostech do 60 km/h.

„Po mnoho let pracujeme na realizaci naší vize automatizovaného řízení. S tímto systémem založeným na LiDAR jsme vyvinuli inovativní technologii pro naše vozidla, která zákazníkům nabízí jedinečný, luxusní zážitek z jízdy a dává jim to, na čem nejvíce záleží: čas. Se souhlasem úřadů jsme nyní dosáhli průlomu: Jsme prvním výrobcem, který v Německu uvedl do sériové výroby podmíněně automatizované řízení.

Tímto milníkem opět prokazujeme naši průkopnickou práci v automatizovaném řízení a také iniciujeme radikální změnu paradigmatu. Poprvé za 136 let automobilové historie přebírá vozidlo za určitých podmínek úlohu dynamické jízdy. Zároveň nás těší, že Německo tímto schválením pokračuje ve své průkopnické roli v automatizovaném řízení,” říká Markus Schäfer, člen představenstva Daimler AG a Mercedes-Benz AG.

.