Mercedes odhalil elektrické monstrum se 677 koňmi

Výkonová divize Mercedesu AMG je nejznámější výrobou ručně vyráběných benzinových motorů, ale časy se mění a elektromotory jsou novinkou. Mercedes právě odhalil svůj nejnovější model AMG, Mercedes-AMG EQE, plně elektrický vysoce výkonný sedan střední třídy.

Se dvěma vysoce výkonnými elektromotory zkonstruovanými speciálně pro AMG – jedním motorem pro přední kola a jedním pro zadní kola – bude Mercedes-AMG schopen produkovat výkon až 677 koňských sil, pokud je správně vybaven.

Tento výkonný model je založen na elektrickém sedanu Mercedes EQE, který byl odhalen na podzim. Stejně jako ostatní modely Mercedes EQ se nejedná o upravenou verzi jednoho z vozů Mercedes s benzínovým pohonem, ale je postaven na specifické technické platformě pouze pro elektřinu. Vzhledem k tomu, že není potřeba držet pod kapotou benzinový motor, má EQE kratší kapotu než plynem poháněná třída E a celkově zaoblenější tvar.


Vzhledem k tomu, že tento elektrický model AMG nebude mít typické bučení motoru značky, budou z reproduktorů uvnitř i vně vozu vycházet dramatické zvuky. Zvuky interiéru se budou lišit v závislosti na režimu, ve kterém se vůz nachází, a způsobu jízdy, od tichého hučení až po agresivní dunění překryté zvuky tryskáčů. K dispozici bude také speciální „zvuk události“, který se přehrává při zamykání vozu. V noci budou světlomety při otevírání a zavírání vozu promítat animované vzory.

Vzhledem k tomu, že elektromotory generují velké množství energie relativně snadno ve srovnání s benzínovými motory, a vysoká cena baterií, je trh s elektrickými výkonnými vozy již horký. S Tesla Model S Plaid, která za ideálních podmínek raketově vystřelí na dálniční rychlost za dvě sekundy, a výrobci automobilů nabízejí rychlá auta s nulovými emisemi, jako je Porsche Taycan Turbo a Audi RS e-Tron GT, Mercedes debutuje jako nejnovější vysokovýkonný akumulátorový vůz. koňské luxusní auto. Připojuje se k ještě výkonnějšímu Mercedesu-AMG EQS, většímu vozu schopnému vyprodukovat až 751 koní v krátkém sledu.

Maximální výkon motorů je 677 koní při jízdě v režimu Sport+. (To je také maximální výkon ve verzích, které nejsou vybaveny paketem Dynamic Plus.) To je více než dvojnásobný výkon oproti běžnějšímu elektromobilu Mercedes EQE 350.

Vozy Mercedes-AMG na benzínový pohon mají také pohon všech kol, ale dvoumotorový systém pohonu všech kol EQE umožňuje podle Mercedesu přesnější řízení výkonu na přední nebo zadní kola. Rozložení výkonu bude rovnoměrnější v režimu Comfort pro vyšší účinnost, ale v režimech Sport bude více výkonu posíláno na zadní kola.