Mercedes začíná prodávat v Německu autonomní vozy

Německo se stane první zemí, která povolí semi-autonomní technologii úrovně 3 na veřejných komunikacích.

Od 17. května 2022 začne Mercedes-Benz v Německu umožňovat zákazníkům objednávat jeho asistenta řízení DRIVE PILOT 3. Tato technologie bude k dispozici jako volitelná výbava u vlajkové lodi značky plně elektrického sedanu EQS a také u ikonické třídy S s plynovým pohonem.

Po aktivaci Mercedes Drive Pilot mohou majitelé povolit, aby se vůz řídil sám v určitých scénářích a za různých podmínek. Například Green Car Congress poznamenává, že Drive Pilot lze použít v těžkých a přeplněných oblastech, ale pouze na „vhodných úsecích dálnic“ při rychlosti až 50 kilometrů.

Stejně jako související asistenční systémy úrovně 2 i technologie Mercedes úrovně 3 řídí rychlost jízdy, následnou vzdálenost a řízení. Mezitím sleduje přednastavenou trasu a dopravní značky a signály. Systém může také brzdit a/nebo manévrovat, aby se vyhnul potenciálním situacím.

To vše dává smysl, protože technologie Drive Pilot je založena na paketu Mercedes Driving Assistance Package, ačkoli systém Level 3 přidává další senzory, jako je LiDAR a kamery. Navíc jsou přidány ultrazvukové a vlhkostní senzory.

Drive Pilot od Mercedesu stojí dalších 5 000 EUR za přidání do třídy S. Mezitím budou muset majitelé EQS navýšit 7 430 EUR kvůli nutnosti přidat dva balíčky, aby tuto funkci získali. Aby bylo možné přidat Drive Pilot, musí být EQS nejprve vybaveno výše zmíněným balíčkem Mercedes Driving Assistance Package, který stojí dalších 2 430 EUR.