Norman Nato bude startovat pro Andretti Global místo Andrého Lotterera

Francouz Norman Nato opustil tým Nissan po jediné sezóně, která vyvrcholila druhým v Římě.

Lottererův odchod z Formule E, aby se plně soustředil na své úsilí v mistrovství světa ve vytrvalostním závodě s Porsche, který byl oznámen minulý týden, otevřel místo u týmu Michaela Andrettiho, který Jakea Dennise přivedl k prvnímu titulu.

Jednatřicetiletý pilot, který skončil na 10. místě v pořadí 2022-23, očekává lepší sezonu.

„Jsem nadšený, že jsem součástí rodiny Andretti Formule E pro 10. sezónu. Je velmi vzrušující dostat příležitost mít vůz schopný vyhrávat. Těším se na spolupráci s týmem a přispění k dlouhé historii úspěchu týmu.”

Andretti Global je nové jméno namísto Andretti Autosport, protože se v budoucnu uchází o připojení na startovním roštu formule 1 ve spolupráci s General Motors.

Generální ředitel a předseda představenstva Michael Andretti při oznámení příchodu Nata do týmu řekl: „Jsem si jistý směrem, kterým se Andretti ve formuli E ubírá, když se připravujeme na sezónu 10. Přidání Normana do našeho seznamu odráží naše sdílené názory na tento cíl, kdy chceme bojovat o vítězství.

Norman si s sebou přináší velké zkušenosti a dovednosti a během sezóny upoutal naši pozornost svým pokrokem.

Po Jakeově pozoruhodném vítězství v letošním šampionátu jezdců byla laťka nastavena vysoko a my hladovíme po dalších.”