Tesla Cyberquad ATV se bude prodávat v Číně, USA ji zakázala

Tesla opět začala prodávat své plně elektrické čtyřkolky Cyberquad pro děti, ale tentokrát je to čínský trh, kdo může koupit a jezdit na čtyřkolce inspirované Cybertruckem.

Ve Spojených státech začala značka EV se sídlem v Austinu v prosinci 2021 prodávat verzi čtyřkolky za 1 900 dolarů prostřednictvím Radio Flyer a rychle se vyprodala, protože fanoušci využili příležitosti vlastnit jeden z nejdostupnějších elektromobilů značky Tesla, jaké kdy byly vyrobeny.

Ani ne o rok později však byl Cyberquad for Kids zakázán na straně států poté, co americká Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků (CPSC) zjistila „porušení federálních bezpečnostních norem pro terénní vozidla (ATV) a riziko zranění“ a instruovala zákazníky, aby vrátit vozidla a požádat o vrácení peněz.

Nyní je však elektrická čtyřkolka zaměřená na děti zpět v prodeji, i když v jiné variantě. Americká verze byla inzerována pro děti starší 8 let a se schopností jet rychlostí až 16 kilometrů za hodinu, zatímco lithium-iontová baterie mohla nabídnout až 24 km dojezdu.

Podle webových stránek Tesla China je nová verze určena pro děti ve věku od 8 do 12 let, má maximální zatížení 50 kilogramů a na plné nabití může urazit až 13 km. Navíc má dvě nastavení, která umožňují maximální rychlost buď 4 km/h nebo 8 km/h.

Jeho cena je zhruba 1 700 dolarů, což je o něco levnější než verze za 1 900 dolarů, která se dříve prodávala v Americe.

Technický list uvádí, že ATV má 24voltový 350kilowattový elektromotor, zatímco baterie je 21,6V, 188watthodinová jednotka.