Nissan investoval jednu miliardu liber do nové “giga továrny”

Společnost Nissan oznámila podrobnosti o nové „giga továrně“ na baterie, která umožní automobilce v Sunderlandu masivně zvýšit výrobu elektrických vozidel.

Japonský výrobce uvedl, že závod na výrobu baterií za 1 miliardu liber, vybudovaný ve spolupráci s čínským výrobcem Envision, vytvoří 900 pracovních míst v Nissanu plus 750 v Envision a celkem jich bude 6 200.

Předseda vlády Boris Johnson ocenil investici společnosti Nissan, kterou vláda pravděpodobně finančně podpořila.

„Oznámení společnosti Nissan o výstavbě nového elektrického vozidla nové generace v Sunderlandu spolu s novou giga továrnou od Envision AESC je velkým projevem důvěry ve Velkou Británii a naše vysoce kvalifikované pracovníky na severovýchodě.

V návaznosti na více než 30 let historie v této oblasti se jedná o klíčový okamžik v naší revoluci v oblasti elektrických vozidel a zajištění její budoucnosti na další desetiletí. Závazky jako tyto dokládají naši schopnost vytvářet stovky zelených pracovních míst a podporovat britský průmysl a zároveň lidem umožňují cestovat dostupným a udržitelným způsobem, abychom mohli eliminovat naše příspěvky ke změně klimatu.“

Během odhalení modelu Nissan EV36Zero v Sunderlandu, provozní ředitel společnosti Nissan, Ashwani Gupta, uvedl: „Toto je významný den pro společnost Nissan, naše partnery, Velkou Británii a automobilový průmysl jako celek. Nissan EV36Zero promění myšlenku toho, co je možné pro naše odvětví a stanoví plán pro budoucnost pro všechny.

S vozem Nissan LEAF, prvním masově prodávaným plně elektrickým vozem na světě, jsme dosáhli nové hranice. Nyní bude společnost Nissan s našimi partnery průkopníkem další fáze automobilového průmyslu, když budeme akcelerovat směrem k plné elektrifikaci a uhlíkové neutralitě.“