Philipp Eng nahradil Stefana Colettiho, vyhrál třetí víkend PURE ETCR

Philipp Eng chválil své kolegy z Romeo Ferraris-M1RA po ohromujícím debutu PURE ETCR vítězství v Kodani mu vyneslo status nejcennějšího jezdce TAG Heuer.

Rakušan, který během víkendu získal 71 bodů, měl před příjezdem do Dánska za volantem Giulia ETCR Romea Ferrarise odjeto jen jedno ráno, ale řekl, že se necítí jako nováček.

„Dnes se necítím jako nováček. Tým na tom tvrdě pracoval. Ano, měl jsem jen jeden test, ale byl to velmi intenzivní test a provedli jsme některé změny, které posunuly vše dopředu.” řekl Eng.

„Tým mě tak dobře připravil a týmová práce byla perfektní. Moji kolegové Oli, Luca a Digo byli jak otevřené knihy, sdíleli se mnou všechna svá tajemství. U takovéto série musíte hlouběji prozkoumat detaily, aby bylo vše v pořádku, a my jsme to udělali.“

Eng zaútočil na vítězství hned od první rozjížďky. Stanovení nejrychlejšího času v Time Trial B mu poskytlo nejlepší možnou výchozí pozici pro SuperFinale B a plně jej využil k vítězství od startu do cíle před dvojící týmu Zengo Motorsport Jordim Geném a Mikelem Azconou.

Rakušan se tak při debutu stal “králem” víkendu PURE ETCR v dánské Kodani.