Nissan postupně pracuje na autonomních technologiích

Nissan oznámil novou asistenční technologii, která je v současné době ve vývoji a která využívá vysoce přesné informace v reálném čase o okolním prostředí vozidla k dramatickému zlepšení předcházení kolizím. Testovací vozidlo bylo použito k demonstraci toho, jak tato technologie dokáže automaticky provádět manévry pro zabránění kolizi.

Technologie Nissanu „vnímání základní pravdy“ spojuje informace z nové generace vysoce výkonného LIDARu, radaru a kamer. Technologie dokáže v reálném čase s vysokou mírou přesnosti detekovat tvar a vzdálenost objektů a také strukturu okolí vozidla. S využitím těchto informací je možné, aby vozidlo okamžitě analyzovalo aktuální situaci, posuzovalo a automaticky provedlo požadované operace pro zabránění kolizi. Tato technologie také dokáže detekovat zpomalený provoz a silniční překážky na dálku a podle toho provést změnu jízdního pruhu. Důležité je, že tato technologie může také poskytnout zvýšenou podporu řidičům v oblastech, kde nejsou k dispozici podrobné mapové informace.

Takao Asami, senior viceprezident, vedoucí globální výzkum a vývoj, říká: „Nissan byl první, kdo uvedl na trh řadu pokročilých asistenčních technologií pro řidiče. Když se podíváme na budoucnost autonomního řízení, věříme, že je to nanejvýš důležité pro majitelé, aby se cítili velmi jistí bezpečností svého vozidla. Jsme přesvědčeni, že naše vyvíjená technologie vnímání pozemní pravdy významně přispěje k důvěře majitelů, snížení počtu dopravních nehod a autonomnímu řízení v budoucnu.“

Nissan se spojil se špičkovými společnostmi za účelem výzkumu a vývoje této technologie a sdílení know-how. Klíčový prvek nové generace LIDAR je integrován do systému Nissan ve spolupráci s Luminar1 s využitím špičkových technologií. V oblasti pokročilého řízení předcházení kolizím je zásadní vyvinout vysoce přesnou ověřovací technologii v digitálním prostředí. Za tímto účelem se Nissan spojuje s aplikací Applied Intuition2, která disponuje nejmodernější simulační technologií.

V rámci své dlouhodobé vize, Nissan Ambition 2030, Nissan pracuje na vývoji technologie řízení vozidel zaměřené na výrazné snížení nehodovosti využitím technologie LIDAR nové generace. Nissan věří, že v nadcházející éře autonomního řízení bude technologie asistenčního systému pro řidiče, která dokáže zabránit velmi složitým nehodám, zásadní. Nissan si klade za cíl dokončit vývoj své technologie pro vnímání pozemní pravdy do poloviny 2020. Nejprve bude k dispozici u vybraných nových modelů a prakticky u každého nového modelu do fiskálního roku 2030.