Nová generace elektrických Hond bude podobná konceptům

Když automobilky předvádějí výstřední koncepty, je často těžké odlišit skutečnost od fikce – rozebrat to, co je čistě designové cvičení, oproti tomu, co skutečně míří do výroby.

Tyto otázky byly na prvním místě, když Honda na CES v Las Vegas ukázala designy futuristických elektrických konceptů. Na tiskové konferenci generální ředitel Hondy Toshihiro Mibe objasnil některé zmatky.

„Výrobní model, který je velmi blízký tomuto konceptu, přijde nejprve do USA a poté do celého světa v roce 2026,“ řekl s odkazem na dlouhý, elegantní koncept nazvaný Saloon.

Je pravděpodobné, že mnoho z nejpodivnějších atributů sedanu – jako je oslnivá obrazovka místo mřížky a obrovské dveře s racčími křídly – se na americké silnice nedostane. Ale komentáře Mibeho naznačují, že celkový design a vzhled sedanu, který se nepodobá žádnému vozidlu na silnici, bude ve skutečnosti převeden do výroby.

Vizuálně je sedan jednoduchý a nápadný. Skládá se z jediné formy, spíše než z tradičního tříboxového designu (kapota, skleník, kufr), který sedany tradičně následují. Evokuje klínovité vozy 70. a 80. let – jako Lamborghini Countach – více než cokoli z 21. století. Jeho nízká linie střechy a kluzká silueta pomůže snížit odpor vzduchu a zvýšit dojezd, což je primární problém pro elektromobily, uvedla Honda. Obsahuje také nové logo Honda.

Honda také odhalila koncepční dodávku nazvanou Space Hub, ale nenaznačila, že se na trh dostane sériový vůz jako on.

Vůz inspirovaný sedanem uvede na trh novou rodinu elektrických vozidel Honda nazvanou Honda 0. Představují novou technologii od Hondy, která umožní rychlejší nabíjení a lepší účinnost než dnešní elektromobily. Specifika nové řady vozidel jsou skromná. Doufáme, že se s blížícím se rokem 2026 dozvíme více.