VinFast chystá malý elektromobil

Plně elektrický městský VinFast VF3 oficiálně přichází do Spojených států. Na letošním veletrhu Consumer Electronics Show byl odhalen také koncept mid-size pickup Wild, který je ukázkou sériového modelu.

Je to dobrá zpráva pro každého, kdo hledá nenáročné, cenově dostupné plně elektrické vozidlo, které nabízí to nejnutnější a uvnitř dostatek prostoru pro čtyři osoby. To znamená, že stále nevíme, kdy přesně se drobný elektromobil dostane k americkým břehům nebo kolik to bude stát, až se nakonec dostane do zdejších dealerství, ale poradce automobilky loni uvedl, že pravděpodobně jde o 20 000 dolarů.

K dispozici je 10palcová obrazovka pro informační a zábavní systém, stejně jako připojení Android Auto a Apple CarPlay, ačkoli společnost nezmínila, zda jsou kabelové nebo bezdrátové.

Sklopením dvou zadních sedadel vznikne celkový objem nákladu 550 litrů, což je srovnatelné s kompaktním čtyřdveřovým hatchbackem. Stojí však za zmínku, že VinFast neřekl, jaká je nákladová kapacita VF3 se všemi čtyřmi sedadly.