Nováčci z Zuffenhausenu zářili: Lotterer získal první pódium

Pro Porsche bylo zahájení sezony v saúdskoarabském Ad Diriahu krokem do neznáma. Poprvé se potýkali s nástrahami závodního víkendu. Proto se od nich neočekávali žádné zázraky. Přeci jenom se závodní víkend formule E od toho ve WEC markantně liší, protože ve formuli E je klasický program závodního víkendu nacpaný do jednoho dne.

Těžili především z Lottererových předchozích zkušeností, které přinesl po ročním angažmá u Techeetahu. Němec byl bezpochyby překvapením víkendu, když v páteční ePrix skončil na druhém místě. Sobotu si ale za rámeček pravděpodobně nedá, neboť mu ve výsledkové listině patřilo až 14. místo. “Celkově vzato to byl díky druhému místu v pátek skvělý úvod sezony. Dnes by bylo díky šestému místu možných dalších osm bodů. Bohužel jsem ale byl po závodě odsunut dozadu. Když vyjížděl na trať safety car, tak jsem předjel Wehrleina. Bylo to zkrátka nešťastné načasování,” zhodnotil André Lotterer.

Jeho týmový kolega Neel Jani je se svým debutem v podstatě spokojený: “Bylo to náročné. ale co se týká rychlosti, tak jsme na tom byli lépe než v pátek. Pro mě osobně to byl další krok vpřed. Nabírali jsme hromadu zkušeností a nyní musíme tvrdě pracovat na jejich využití.”

Podle člena představenstva Porsche pro výzkum a vývoj Michaela Steinera se mohou odrazit od toho, že mají rychlost na to, aby jezdili vpředu.

“Po úspěchu v pátek jsme měli i v sobotu dobrý závod. André si opět o pár míst polepšil. Přestože jsme si na konci z druhého závodu žádné body neodnesli, tak to byl pozitivní víkend. Získali jsme cenné zkušenosti a teď musíme udělat domácí úkoly,” ohodnotil debutový výstup týmu šéf Amiel Lindesay.