Pininfarina Battista Edizione Nino Farina vzdává čest formuli 1

Je těžké tomu uvěřit, ale je to již několik let, co byla oznámena Pininfarina Battista. V roce 2019 debutoval elektrický hypercar, který pod karoserií Pininfarina zabalil hnací ústrojí od Rimacu. Produkční verze byly konečně zahájeny v roce 2022 a nyní je tu nová speciální edice, která vzdává hold historii Pininfariny i formuli 1.

Jmenuje se Battista Edizione Nino Farina, takže jak se dalo čekat, Nino Farina je inspirací pro tento model. Nino byl prvním oficiálním mistrem světa formule 1, který si v roce 1950 zajistil titul s vozem Alfa Romeo v inauguračním mistrovství světa jezdců FIA. Jeho strýc byl Battista Farina, zakladatel společnosti Pininfarina a osoba, po které je hypercar – první kompletní vůz Automobili Pininfarina – pojmenován.

Černá barva odhaluje střechu a horní části dveří s viditelnými uhlíkovými vlákny na bočních zrcátkách, efekty terénu a množstvím ozdobných prvků. Balíček na vnější straně doplňují zakázková zlatá kola a boční grafika 01.

V kabině je pro kontrast více modré a červené, nemluvě o uhlíkových vláknech a hliníku. Bude jich postaveno pouze pět a každý bude mít na sobě speciální štítek na dveřích připomínající konkrétní okamžik Farina života. Žádná dvě auta tak nebudou identická.

U Edizione Nino Farina nedochází k žádným změnám v pohonném ústrojí, ale to není téměř nutné vzhledem k tomu, že již generuje 1 877 koňských sil. Každé kolo má svůj vlastní motor, napájený 120 kWh baterií. Pod plným plynem může Battista dosáhnout rychlosti 100 km/h za méně než dvě sekundy. Patří mezi nejrychlejší sériově vyráběná vozidla na světě, a pokud jste uvážliví s plynem, Battista dokáže ujet přibližně 480 kilometrů na plné nabití.