Tesla Electric Minibus se poprvé ukázal ve videu

Video, které údajně ukazuje prototyp elektrické dodávky Tesly, koluje na sociálních sítích, přičemž uživatel, který nahrál, tvrdí, že ukazuje nový minibus Tesla navržený pro The Boring Company.

Pokud je vozidlo na videu nahraném na Twitteru tvůrcem obsahu z Las Vegas Jacobem Orthem skutečně prototypem Tesly – má na volantu logo společnosti – zdá se, že je ve velmi rané fázi vývoje. Má velkou prosklenou plochu a vypadá jako autonomní kyvadlový autobus.

Vozidlo má celkem 12 sedadel včetně jednoho pro řidiče. Je těžké zjistit, zda má nějaká kola namontovaná pod rovnou podlahou.

Do jisté míry se osobní vozidlo podobné dodávce podobá konceptu, který The Boring Company představila v roce 2017 jako ukázku vozidla pro 12 cestujících navrženého pro jeho systém Las Vegas Loop.

Uživatel Jacob Orth na Twitteru: „Leaked video of the secret Tesla van prototype designed for Elon Musk’s Vegas Loop, from inside The Boring Company’s Las Vegas headquarters https://t.co/A3A3XJ0UTx“ / Twitter

Ať už je to skutečná záležitost nebo ne, je třeba říci, že elektrická dodávka, minibus nebo robotaxi Tesla byly poprvé zmíněny výrobcem EV již v roce 2016, v části Tesla Master Plan Part 2.

V té době generální ředitel Elon Musk zmínil dva nové segmenty, které Tesla chtěla elektrifikovat: těžká nákladní vozidla a „městskou dopravu s vysokou hustotou cestujících“.

Zatímco první se zhmotnil v prosinci 2022 v podobě Tesla Semi, na druhém se stále pracuje (pravděpodobně). Elon Musk také mluvil o tom, že Tesla plánuje vyrobit elektrický minibus založený na Modelu X, ale tento projekt se nestal realitou.