Německá rivalita? Cílem Audi je porazit BMW

Tolik německých automobilek se ve vzájemném souboji na závodní dráze ještě nepotkalo. V nadcházející sezóně formule E bude Audi hájit pozici obhájce titulu, zatímco BMW do ní vstupuje coby nejlepší tým nedávných předsezónních testů. “Hlavní bude porazit BMW,” tuší proto šéf týmu Audi Alan McNish.

Minulou sezónu byl tým okolo McNishe považován za největšího favorita. Jenomže s jejím začátkem přišly jen nesnáze a Audi se dlouho potácelo na dně tabulky konstruktérů. Pak jakoby přišel zlomový okamžik a záhy se dostavila i ona síla, o které každý hovořil. Skončilo to ziskem titulu.

Před startem nového ročníku je do role favorita pasována jiná německá automobilka – mnichovská konkurence BMW. To ovládlo vesměs všechny časy testovacích jízd konaných v polovině října. A co je ještě důležitější, nejrychlejší bylo BMW i v závodních simulacích.

Čtěte také: ALONSO DOSTAL DALŠÍ NABÍDKU Z FE, NISSAN JEJ LÁKÁ NA POŘÁDNÝ BALÍK

I přes ryze orientační charakter testů ve Valencii, přeci jen se jezdilo za zcela jiných podmínek než jsou všichni ve formuli E zvyklí, si obhájci titulu za hlavní cíl kladou překonat BMW.

„Současné BMW je tím, s kým se poměřujeme. Oni jsou pomyslným bodem, který budeme sledovat jako stěžejní,“ otevírá šéf Audi McNish. „Z testů získáme obrázek o tom, kdo bude favoritem. Víme o něm a očekáváme, že bude silný. Pravděpodobně tím, kdo dosáhl na tenhle vrchol, je nyní BMW.“

Ovšem, i kdyby to s tímhle tipem nevyšlo, pravděpodobně by role favorita připadla čínské stáji DS Techeetah. Společně s Audi by měly výše jmenované týmy tvořit trojlístek nejsilnějších. „Techeetah je na tom dobře. Fakticky vzato, v závodním režimu jsme na tom dost podobně.“

Týmovou strategii bude určovat pozice lídra závodu, míní Švýcar Buemi