Rolls-Royce plánuje do konce dekády elektromobil

Jedinečná automobilka Rolls-Royce již před časem uvedla, že plánuje nabídnout elektrické vozidlo. Zatímco ostatní společnosti zdánlivě spěchají nabídnout tento druh technologie co nejdříve, Rolls-Royce říká, že jeho EV bude spuštěno „ve správný čas“.

To je slovo generálního ředitele společnosti Torsten Müller-Ötvös, který hovořil se členy médií v kalifornské Pebble Beach. „Děláme na tom, tomu můžete věřit.“

Rolls-Royce také přistupuje k plné elektrifikaci nebo žádné. Spíše než přijetí plug-in hybridních pohonných jednotek bude společnost fungovat pouze plně elektricky.

 

„Musíme dělat chytrá rozhodnutí o tom, kam investujeme peníze. Může být správné, aby se větší společnosti pustily do hybridů a nejrůznějších různých technologií, ale museli jsme učinit určité rozhodnutí.“

První elektromobil Rolls-Royce pravděpodobně nebude existující verzí současného modelu, ačkoli Müller-Ötvös uvedl, že platforma „Architecture of Luxury“, která je základem nového modelu Cullinan a Phantom, je nastavena tak, aby zvládla elektrický pohon.