Rowland se vrací k Nissanu

Oliver Rowland bude partnerem Sachy Fenestraze ve druhé sezóně éry Gen3 Formule E a nahradí Normana Nata v sestavě jezdců Nissanu.

Oznámení znamená pro britského jezdce, který v letech 2018-21 strávil první tři celé sezóny ve Formuli E s Nissanem, jakýsi návrat domů, kde získal pět pole position, pět umístění na stupních vítězů a první vítězství v Berlíně.

Rowland přešel k Mahindře v roce 2022 spolu s Britem Alexanderem Simsem, ale potýkal se s méně než konkurenčním balíčkem a rok zakončil jedinými stupni vítězů v Soulu.

Výsledky letos nabraly další skok, když šampionát FE přešel na nové předpisy a po E-Prix Monaka, kde havaroval po agresivní jízdě, Mahindra oznámila, že se s okamžitou platností rozešla s Rowlandem.

31letý jezdec od té doby hledal místo jinde na startovním roštu, přičemž oznámení potvrdilo, že bude v FE pokračovat šestou sezónu.

„Jsem opravdu nadšený, je to pro mě trochu návrat domů, zpět na místo, kde jsem začal svou cestu ve Formuli E a kde jsem měl hodně úspěchů,” řekl Rowland.

„Tým byl v posledním roce na skvělé trajektorii a výkony se zlepšovaly. Jsem si jistý, že se Sachou vytvoříme silnou dvojici, ve své první sezóně ukázal neuvěřitelnou rychlost.

Těším se, až se vrátím do práce, připraven vyrazit a nemůžu se dočkat, až uvidím, co dokážeme jako tým.”

Nissan přešel na zcela novou sestavu v roce 2023 a podepsal bývalého jezdce Venturi (nyní Maserati) Normana Nata jako partnera společnosti Fenestraz.

Přestože Nato skončil desátý v šampionátu a získal jediné pódium týmu v sezóně v Římě, Nissan se rozhodl s ním v roce 2024 nepokračovat.